۵ واقعیت ناخوشایندِ معامله‌گری

حقایق معامله‌ گری
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیا طبق برنامه معاملاتی خود پیش می‌روید؟ آیا سیستم معاملاتی شما با تمام پتانسیل خود عمل می‌کند؟

اگر از عملکرد خود دلسرد شده‌اید، نگران نباشید. شاید به خاطر این هست که برخی حقایق معامله گری را فراموش کرده یا نادیده می‌گیرید.

بیایید این حقایق که بیشتر معامله‌گران به شما نمی‌گویند را بررسی کنیم:

۱. برای سود کردن نیاز به سرمایه کافی دارید.
با وجود اینکه بسیاری از معامله‌گران با حساب‌های کوچک موفق عمل می‌کنند، این افراد باید با معایب معامله با حساب کوچک نیز کنار بیایند.

معامله با سایز و لورج بالا، ریسک مارجین کال بالاتری دارد.

معامله‌کردن با سرمایه پایین موجب ایجاد اشتباهات روانشناختی بیشتری نسبت به وقتی می‌شود که سرمایه بالایی دارید و ضرر کردن مشکل خاصی برایتان ایجاد نمی‌کند.

منظور این نیست که نمی‌توانید معامله‌گری را با سرمایه خیلی کمی شروع کنید. البته معامله‌گران بد نیز می‌توانند یک حساب معاملاتی درشت را به همان سرعت یک حساب کوچک از بین ببرند.

معامله‌گری سرگرمی نیست، بلکه یک تجارت است و مانند بیشتر کارهای دیگر برای کسب سود زیاد، نیاز به سرمایه قابل توجهی است. انتظار نداشته باشید که با یک حساب ۵۰ دلاری، به صورت هفتگی صدها دلار سود کنید.

۲. باید جایی معامله کنید که در آنجا فعالیت و تحرک بیشتری وجود دارد.
یکی از شایع‌ترین توصیه‌های معاملاتی این است که در ساعت‌هایی از روز را که به معامله‌گری می‌پردازید، فرصت‌های معاملاتی خود را زیاد کنید.

این استراتژی، اگر که یک تازه‌کار هستید و می‌خواهید که تجربه معاملاتی خود را افزایش دهید، خوب است.

حتما بخون!
اثر شترمرغ

اما اگر نسبت به افزایش دانش معامله‌گری و مهارت خود جدی‌تر هستید، باید زمان‌هایی معامله کنید که بازار بیشترین فرصت‌های معاملاتی را در اختیارات می‌گذارد. برای اغلب معامله‌گران این فرصت‌ها در بخش معاملاتی لندن و نیویورک ایجاد می‌شوند.

درست مانند یک پزشک که میزان بیماری‌ها را در کشورهای جهان سوم خیلی بیشتر از حاشیه نشین‌های جهان اول می‌بیند، معامله‌گرانی که در بخش‌های فعال‌تر بازار معامله می‌کنند نیز مهارت‌های خود را خیلی سریعتر از بخش‌های دیگر رشد خواهند داد.

۳. اشتباهات خیلی زیادی انجام خواهید داد.

چون هیچ سیستمی وجود ندارد که در تمام شرایط معاملاتی سودآور باشد، حتی سیستم مکانیکی تست شده شما نیز اشتباهات زیادی خواهد داشت. خوب چطور می‌توان با وجود چنین اشتباهاتی باز سودآور بود؟

یادتان باشد که برای سودآور بودن نیازی به داشتن تعداد معاملات سود بالایی نیست. برخی معامله‌گران می‌توانند حتی با تعداد معاملات درست پایین، سودآور باشند.

به جای تمرکز بر برنده شده، تمرکز خود را به یادگیری نحوه «حس کردن» بازار بگذارید.

یک معامله‌گر که به سرعت بتواند متوجه تغییر شرایط بازار شده و در عین حال ریسک خود را نیز مدیریت کند، کسی است که می‌تواند به صورت همیشگی سود کند.

که اینجا به نکته بعدی میرسیم…

۴. هیچ رمز و رازی در معامله‌گری وجود ندارد.

هیچ رمز و رازی برای معامله‌گری وجود ندارد. هیچ سیستم، اندیکاتور، روش یا استراتژی وجود ندارد که بتواند ۱۰۰٪ مواقع بازار را به درستی پیش‌بینی کند.

اما چون هیچ رمز و رازی وجود ندارد به معنی این نیست که نمی‌توان در این بازار سود کرد. بسیاری از معامله‌گران به صورت تمام وقت معامله می‌کنند و به صورت همیشگی و دائمی سود می‌کنند.

حتما بخون!
تسلط بر تله های ذهنی معامله گری

کلید اصلی کنترل ریسک است. چون نمی‌توان ریسک را به طور کامل حذف کرد، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با یک سیستم مدیریت ریسک درست، آن را کنترل کنید.

۵. معامله‌گری مناسب همه نیست.

دلایل زیادی وجود دارند که چرا ۹۵٪ معامله‌گران شکست می‌خورند.

اول اینکه برای سودکردن در این بازار نیاز به زمان، تلاش و صبر زیادی هست. افرادی که نتوانند این سه مورد را فراهم کنند، در کمتر از یک سال خود را در بین این ۹۵٪ خواهند یافت.

احتمال این نیز وجود دارد که شخصی اصلا برای معامله‌گری ساخته نشده باشد. همانطور که برخی افراد برای کارهای نظامی و یا نواختن پیانو ساخته نشده اند.

با وجود این، برای فهمیدن این موضوع شما باید به اندازه کافی در بازار تلاش کرده باشید.

منبع: BABYPIPS؛ ترجمه مجله مارکتیکس، استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع مورد رضایت ما نیست.

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »