انتقاد پذیری در معامله گری

انتقادپذیری در معامله گری
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

زمان مطالعه ۳ دقیقه

معامله‌گران تازه کار و حتی با تجربه به شدت نیازمند درست بودن هستند و انتقادپذیری بسیار پایینی دارند.

این تمایل ذاتی بشر به قدری قوی است که باعث می‌شود معامله‌گران مبتدی را درگیر رفتارهای معامله‌گری غلطی کند تا از پذیرش اشتباه خود طفره بروند.

شاید معامله ضرر را به این خاطر نگه دارند که از پذیرش آن می ترسند. یا شاید برای اینکه دوباره درگیر یک معامله اشتباه نشوند، معامله‌ای انجام نمی‌دهند و یا آن را تعویق می‌اندازند.

از هر جهتی که به آن نگاه کنیم، نیاز به درست بودن، می‌تواند بسیار خفقان‌آور باشد. اینجا معامله گر به جای اینکه خلاق بوده و آزادانه تصمیم بگیرد، چون به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به درست بودن نیاز دارد، در حساس ترین جای معامله عقب نشینی خواهد کرد.

اگر شما ترسیده و یا وحشت کرده باشید، از انجام هرگونه معامله‌ای پرهیز خواهید کرد. حال اگر نتوانید پشت سر هم معامله انجام دهید، هیچ وقت نخواهید توانست هنر معامله گری را فرا گرفته و بر بازار تسلط پیدا کنید.

برای موفقیت در معامله گری پذیرش انتقادات و بازخوردها بسیار حیاتی است.

انتقاد پذیری

چرا انتقادپذیری اینقدر دشوار است؟

حالا مهم نیست این انتقاد از طرف دیگران باشد و یا خود بازار، در هر صورت پذیرش نظر مخالف برای ما بسیار سخت است.

یکی از دلایل اصلی آن این است که در انتقاد نوعی حس بی کفایتی می بینیم. بنابراین بار روانی زیادی را روی نظرات انتقادی و یا هر نوع بازخورد منفی قرار دهیم.

اینجا انتقاد برای ما مانند این است که انگار پدر یا معلم ما به خاطر انجام کار اشتباهی ما را سرزنش می‌کنند. اما این تصور اشتباهی است. انتقاد کردن نباید هیچگونه معنی احساسی داشته باشد. انتقادپذیری یکی از مراحل حیاتی در رسیدن به موفقیت است.

حتما بخون!
اثر شترمرغ

پس انتقاد را به خودتان نگیرید و ناراحت نشوید؛ زیرا که انتقادات فقط نوعی بازخورد هستند. اگر یاد بگیرید که بار احساسی انتقاد را از بین ببرید یا کاهش دهید، و همچنین انتقاد را به عنوان اطلاعات اولیه و خام ببینید، قادر خواهید بود تا از این اطلاعات برای صیقل دادن مهارت معامله گری خود استفاده کنید.

برای جلوگیری از انتقاد شدن تنها یک راه وجود دارد:

کاری نکنید،

چیزی نگویید،

و چیزی نباشید.

ارسطو

دلیل دیگری که انتقادپذیری را سخت می کند این است که ما به صوت غیرمنطقی ایده‌آل‌گرا هستیم. فکر می کنیم که اگر همیشه درست رفتار نکنیم، موفق نخواهیم شد.

ایده‌آل گرایی

این تصور غلط را در مدرسه یاد گرفتیم. در مدرسه ما فقط یک بار حق امتحان دادن داریم. در بیشتر مدارس شما بیشتر از یک بار نمی توانید در یک امتحان شرکت کنید.

بسیاری از افراد این ذهنیت را با خود به دنیای معامله گری می آورند. اما شما نباید این ذهنیت را در بازار اجرا کنید. اگر بتوانید معاملات زیادی انجام دهید، از اشتباهات خود درس می گیرید و دوباره می‌توانید معامله انجام دهید. با تکرار این کار در گذر زمان قادر خواهید بود تا هنر معامله گری خود را صیقل داده و رشد دهید. چون ریسک خود را مدیریت می کنید، می توانید اشتباه کنید و از این اشتباهات درس بگیرید. چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.

هیچ دلیلی وجود ندارد که انتقاد پذیر نباشید. در واقع اگر می خواهید که در معامله گری موفق شوید باید به دنبال انتقاد بگردید. حال یا با انجام دادن معاملات و دیدن نتایج آن و یا مشورت با یک استاد معامله گری. همیشه در جستجوی انتقاد باشید.

حتما بخون!
معامله گری در اوج

هرچه راجع به خود اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید، احتمال اینکه بتوانید مهارت خود را رشد دهید بیشتر خواهد بود.

پس به دنبال انتقاد بگردید. از پذیرش محدودیت‌های خود نترسید. اگر بایستید و تمام انتقادات را بپذیرید، مهارت خود را به جایی می رسانید که به صورت حرفه ای معامله کرده و سود می کنید.

انتقاد پذیری
به دنبال تعریف و تمجید نباشید. به دنبال انتقاد بگردید.
پاول آردن

مطلب مرتبط:

از ضرر دادن متنفرید؟ از تجربه خود درس بگیرید.

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

7 پاسخ

  1. بسیار عالی بود خصوصا راهکار ارائه شده که با تعداد زیاد معاملات میتوان این نقیصه رو رفع کرد البته این امر با درصد کمی از سرمایه آزمون و خطا
    انجام شدنی است کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »