۱۲ درس ارزشمند از کتاب «ارباب احساس خود باش»

کتاب اربات احساسات خود شوید
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

۱۲ درس ارزشمند از کتاب «ارباب احساسات‌ خود باشید»

۱. قدرت یک احساس به اندازه‌ای است که به آن اجازه می‌دهید.
۲. نگرش شما به زندگی تعیین کننده شادی‌تان است، نه اتفاقات اطرافتان.
۳. با تمرین می‌توانید از افکارتان فاصله بگیرید، و قدرت و اثرشان را کاهش دهید.
۴. شما مسئول افکار دیگران نیستید. در واقع، اینکه دیگران راجع به شما چه فکری می‌کنند، به شما مربوط نیست.
۵. وظیفه شما این است که با خالص‌ترین نیت، شخصیت خود را به بهترین شکلی که می‌توانید بیان کنید.
۶. تنهایی انسان، با بودن با دیگران درمان نمی‌شود. تنهایی با لمس واقعیت درمان می‌شود؛ درک اینکه ما به دیگران نیاز نداریم.
۷. وقتی که متوجه شدید که واقعا به کسی نیاز ندارید، می‌توانید از بودنِ با دیگران لذت ببرید. آن موقع می‌توایند آنها را همانطور که واقعا هستند، ببینید و نه اینکه به دنبال گرفتن چیزی از آنها باشید.
۸. بدون ترس، شجاعت وجود ندارد. همانطور که به طور منظم با ترس روبرو می‌شوید، شجاعت خود را پرورش داده و آن را به یک عادت تبدیل می‌کنید.
۹. ترس از طرد شدن نیز می‌تواند باعث حساس شدن بیش از حد شما شود. اگر رئیس‌تان در محل کار از شما انتقادی کرد، مغز شما آن را به عنوان تهدید دیده و با خود فکر می‌کنید: «اگه اخراج بشم چی؟ اگه نتونم کاری پیدا کنم و زنم ولم کنه چی؟ بچه‌هام چطور؟»

۱۰. رنج شما را احساسات‌تان ایجاد نمی‌کند، بلکه عامل رنج شما نحوه تفسیر شما از احساسات و باتلاق سرکوفت‌ زدنی که روی خود شروع می‌کنید، است.
۱۱. دیگران اصلا به شما اهمیتی نمی‌دهند. هرچند ممکن است افسرده‌کننده به نظر برسد، اما در واقع قسمت آزادی‌بخش همین است. این بدان معناست که نباید آنقدر نگران افکار مردم نسبت به خود باشید.
۱۲. همانطور که می‌بینید رهاسازی احساساتِ اصلی ما آسان نیست. آنها بخشی از هویت ما شده‌اند و ما اغلب به طور پیچیده‌ای از آنها لذت می‌بریم.
—بونوس—
۱۳. حتی ممکن است از خود بپرسیم که بدون آنها چه کسی خواهیم بود.
۱۴. در بلندمدت اتفاقات بیرونی کمترین تاثیر را بر سطح شادی شما خواهند داشت.

حتما بخون!
میلیاردرها، از مجموعه مستند Explained نتفلیکس

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »