چهار نشانه آماده بودن شما برای معامله گر تمام وقت شدن

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

برای معامله گران، معامله گر تمام وقت شدن بهترین نمود آزادی است. خب بالاخره یک معامله گر تمام وقت، مجبور نیست کار کند، وقتش آزاد است و می تواند انتخاب کند که چه معامله ای انجام دهد. متاسفانه این نوع از آزادی و استقلال برای همه نیست. درست همانطور که ضرر آزادی زیاد برای برخی اقتصادها بیشتر از سود آن است، هر معامله گری نیز آماده تمام وقت شدن نیست و این آزادی می توانند منجر به ضرر بیشتر آنها شود.
خوب چطور بدانیم که آماده هستیم که یک معامله تمام وقت شویم؟ بر اساس چیزهایی که در گروهای معامله گری آنلاین دیده ایم این نشانه ها را در چهار مورد خلاصه می کنیم:

۱- به اندازه کافی سرمایه دارید
معامله گر تمام وقت شدن یعنی اینکه باید شغل فعلی خود را که منبع درآمدتان هست ترک کنید. و چون واقع گرا هستید می دانید که احتمالا برای چندین ماه ابتدایی هیچ سودی نخواهید داشت. حالا فرض کنید که برای چندین ماه هیچ حقوقی ندارید و سودی هم نمی کنید در حالی که باید هزینه های زندگی مانند خورد و خوراک، مسکن، خرید وسایل زندگی، تماشای نتفلیکس، خرید های اینترنتی آمازون و اشتراک دیزنی را بپردازید.
آیا هنوز بدون حقوق خود نمی توانید زندگی کنید؟ نمی توانید با وجود دراداون ها و ضررهای سنگین به زندگی خود ادامه دهید؟ تمام وقت نشوید.

۲- استراتژی ها و روش های دیگر را امتحان کرده اید
معامله گران می گویند که معامله گر تمام وقت یعنی به صورت پاره وقت معامله می کنید و به صورت تمام وقت بک تست می کنید. این حرف از یک نظر درست است.
معامله گران تمام وقت می دانند که شما نمی توانید تنها با اتکا بر یک استراتژی زندگی خود را بگذرانید. نه تنها باید یک استراتژی سودآور داشته باشید، بلکه باید حتما روش های ثابت شده ی دیگری داشته باشید که در شرایط معاملاتی دیگر جوابگو باشد. بالاخره شما هیچ وقت نخواهید دانست که روند بازار کی عوض خواهد شد.

حتما بخون!
رویارویی با حس پشیمانی در معامله گری

۳- زمان قابل توجهی را به صورت واقعی معامله کرده اید
درست همانطور که پزشکان، وکلا و خلبان ها قبل از شروع کار اصلی خود برنامه تمرینی و شبیه سازی دارند، معامله گران نیز باید قبل از شروع به معامله تمام وقت زمان قابل توجهی را به صورت واقعی معامله کنند.
معامله به صورت واقعی موانع روانشناختی معامله گری را مطرح می کند که با معامله مجازی نمی توانید به آنها برسید. علاوه بر این شما باید درک خوبی از نقاط قوت و ضعف معامله گری خود داشته باشید و مهمتر از آن باید قبل از معامله گر تمام وقت شدن به یک برنامه معاملاتی پایبند باشید.
قبل از معامله گر تمام وقت شدن مطمئن شوید که به لحاظ ذهنی توان تحمل ریسک پول واقعی را دارید و توان معاملاتی خود را از دست نمی دهید.

۴- عاشق معامله گری هستید
صبح ها فقط به عشق معامله کردن از خواب بیدار می شوید. اگر به جای تماشای مسابقه فینال بسکتبال ترجیح می دهید که بر اساس اظهارات RBA (بانک استرالیا) معامله کنید و یا به جای تماشای دیوار بزرگ چین ترجیح می دهید که تقویم اقتصادی بانک ملی چین را بررسی کنید یعنی شما آماده معامله گر تمام وقت شدن هستید. چرا نباید کاری را که عاشق آن هستید انجام دهید؟
یادتان باشد که درست است که معامله گر تمام وقت شدن فرصت های معاملاتی بیشتری را برای شما فراهم می کند اما برای کسب سود مداوم حتما نیاز نیست که معامله گر تمام وقت باشید.
در واقع معامله گران پاره وقتی وجود دارند که نسبت به برخی معامله گران تمام وقت عملکرد بهتری دارند. در نهایت تمام این موارد به این بستگی دارد که چه مقدار زمان، پول و کار و تلاش را در بازار سرمایه گذاری می کنید.

حتما بخون!
مصاحبه با برت استینبارگر

-ترجمه مجله معامله گری مارکتیکس؛ استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع مورد رضایت ما نیست.
-منبع :سایت Babypips

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »