میلیاردرها، از مجموعه مستند Explained نتفلیکس

میلیاردرها explained
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مجموعه «تشریح‌شدهٰ» نتفلیکس معدن ایده‌های جالب است. در این پست قسمت ۲ فصل ۲ ارائه می‌کنیم که درمورد میلیاردرهاست: “میلیاردرها” تشریح شده.

این مستند در تاریخ ۳ اکتبر ۲۰۱۹ منتشر شده، حدود ۲۰ دقیقه است و منبع ارزشمندی از اطلاعات در مورد ثروت، میلیاردرها و نحوه تشکیل لیست میلیاردرهای فوربس را ارائه می‌کند.

 

جهان بیش از هر زمان دیگری ثروتمندتر شده است و میلیاردرها نیز ثروتمندتر شده‌اند. اما چه چیزی آنها را میلیاردر کرده؟

با تحقیقی که در این مستند انجام شده، نحوه میلیاردر شدن این افراد به این صورت است:

  • ۱۳٪ ثروت خود را به ارث برده اند.
  • ۶۶٪ خود ساخته هستند.
  •  باقیمانده ترکیبی از هر دو مورد قبلی است، در این حالت این افراد ثروت خود را به ارث برده اما آن را رشد داده‌اند.

ثروت دقیقاً چیست؟

ثروت ابتدا از طریق کار و توانایی فرد برای کار و درآمد حاصل می‌شود. توانایی ما در کار منبع اصلی درآمد و ثروت است. با این حال، سرمایه شامل چیزهای دیگری است، مانند:

  • املاک و مستغلات
  • سهام
  • حق ثبت اختراع
  • مشاغل و شرکت‌های نوپا

در «میلیاردرها، Explained» بیان شده که هرچه ثروتمندتر باشید رشد ثروت شما بیشتر از طریق سرمایه شما خواهد بود تا کار و تلاش.

در واقع ، با تکیه بر سودهای مرکب، تبدیل ۱۰۰ هزار دلار به ۱۱۰ هزار دلار، از تبدیل ۱۰۰ دلار را به ۱۱۰ دلار ساده‌تر خواهد بود.

از مجموعه Explained نتفلیکس، مستند بازار سهام، Explained را نیز حتما مشاهده کنید.

 

میلیاردرها و مالیات

نکته منفی دیگر مالیات است. غالبا در بیشتر کشورهای غربی، گرایش به دریافت مالیات از طبقه کاری بیشتر از طبقه سرمایه‌دار است.

حتما بخون!
سخنرانی عالی ری دلیو درباره ایده سالاری

اما با وجود این، بسیاری از میلیاردرها ثروت خود را پنهان می‌کنند و سعی می‌کنند تا از پرداخت این مالیات‌های “اندک” نیز فرار کنند. در برخی از کشورها، می‌توانید مالیات خود را کاهش دهید. در این مستند میلیاردرها نیز به اسناد پاناما اشاره شده، که در آن بسیاری از این فرصت استفاده کرده‌اند.

با این حال ، این رفتار ۲ پیامد اصلی دارد:

کشورهایی که افراد از پرداخت مالیات اجتناب می‌کنند، درآمد کاهش می‌یابد که این به معنای درآمد کمتری برای پیشرفت‌، مشاغل و زیرساخت‌ها خواهد بود.

این لیست میلیاردرها نمی‌تواند دقیق باشد زیرا نمی‌تواند دارایی‌های پنهان و مخفی را در نظر بگیرد.

در این رابطه به عنوان مثال، لیست میلیاردرهای فوربس بر اساس ثروت عمومی شده، مانند سهام شرکت است، در حالی که دارایی‌های شخصی را نمی‌توان در نظر گرفت.

در این مستند خواهید فهمید که چگونه حتی معتبرترین لیست های موجود در کره زمین تمام واقعیت را در مورد میلیاردرها بیان نمی‌کنند. این لیست‌ها چقدر واقعی هستند، چیزی که هیچوقت نخواهیم فهمید!

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

9 پاسخ

  1. با عرض سلام قبلا میشد ویدئوها را دانلود کرد اما ظا هرا این ویدئو امکان دانلود ندارد میشه لطفا برای این ویدئو امکان دانلود بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »