معامله گری در اوج

معامله گری در اوج
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

معامله‌گران حرفه‌ای از تجربه‌ای با عنوان معامله گری در اوج می‌گویند. زمان‌هایی که در حس اوج معامله‌گری خود بوده و عملکرد عالی داشتند.

نام‌های مختلفی به این فاز داده شده: «شم معامله گری» یا «هم فاز شدن با بازار.»

ویژگی‌های این حالت عبارت اند از: تمرکز بسیار بالا و دقیق بر بازار و داشتن رویکردی بدون دغدغه و عاری از احساسات. به طور کامل در بازار غرق می‌شوند و تمام تمرکزشان بر بازار و معاملات است.

کاملا از خود بیخود می‌شوند و برایشان مهم نیست که عملکردشان خوب است یا ضعیف.

اغلب معامله گران قبول دارند که معامله در اوج یکی از شرایط ضروری برای معامله گری سودآور است.

در ادامه سعی می‌کنیم راهکارهایی را برای رسیدن به این فاز معامله گری بیان کنیم.

کشمکش‌های درونی خود را حل کنید. حالا منظور ما این نیست که هر معامله گری مشکل شخصی دارد که باید آن را حل کند. اما اگر در ذهن خود کشمکشی دارید، این مشکل در ذهن خواهد ماند.

این مسئله همیشه می‌تواند در کار شما تداخل ایجاد کند و در نتیجه قادر نخواهید بود تا به مرحله اوج عملکری ذهنی خود وارد شوید.

نمونه‌های شایع این کشمکش‌ها عبارتند از: نیاز به ثابت کردن خود، ارزش خود، نیاز به درست بودن، یا میل به خودبرتر بینی.

بسیاری از معامله‌گران این مشکلات را نادیده می‌گیرند، چون فکر می‌کنند که این مشکلات روانی است و شامل حال آنها نمی‌شوند. خوب شاید این مشکل شما نباشد اما باید در نظر داشته باشید که اغلب افراد به واسطه این نوع تفکرات جذب معامله گری می‌شوند.

حتما بخون!
محدودیت های روانشناختی ذهن

در واقع این نوع کشمکش‌هاست که باعث می‌شود تا شخص به دنبال حرفه پرچالش معامله گری باشد. اینکه بتواند بر شرایط دشوار و پرزحمتی مسلط شود تا جزو معدود افرادی باشد که درآمد فوق‌العاده‌ای دارند.

برای معامله گری در اوج باید با دید احتمالات فکر کنید

مارک داگلاس در کتاب خود «شم معامله گری» ( این کتاب با عنوان «تحلیل بنیادی، فاندامنتال یا ذهنی» ترجمه و منتشر شده است) یک «استراتژی فکری» را مطرح می‌کند و نام آن را «فکر کردن با دید احتمالات» می‌خواند.

به طور خیلی خلاصه، معامله گران نباید بر نتیجه یک معامله تکی تمرکز کنند. به جای آن، تمرکز معامله گر باید باید روی تصویر بزرگ‌تر و نتیجه نهایی حاصل از مجموعه‌ی معاملات باشد.

وقتی که صحبت از معامله گری می شود، باید بدانید که تعداد معاملات ضرر شما بیشتر از تعداد معاملات سود خواهد بود. از نگاه ریاضیات، با استفاده درست از مدیریت ریسک است که می‌توانید سود کنید؛ حتی اگر تعداد معاملات ضرر شما زیاد باشد.

درست این است که ضررها را زیاد بزرگ نکنید و با دید درست و مثبت به آنها نگاه کنید.

یک استراتژی فکری برای رسیدن به معامله گری در اوج

از نظر داگلاس بهتر است معامله گری را از دیدگاه یک قمارباز حرفه ای نگاه کنید. قماربازان حرفه‌ای کاملا بی‌طرفانه به قماربازی نگاه می‌کنند. آنها با استفاده از قانون اعداد بزرگ، تعداد قمارشان را افزایش می‌دهند تا در کل بتوانند برنده شوند.

معامله گران نیز باید از «استراتژی فکری» مشابهی استفاده کنند. داشتن یک استراتژی تست شده، از پیش‌نیازهای بسیار ضروری استفاده از این «استراتژی فکری» است. اما همین که یک استراتژی معاملاتی تست شده ایجاد کردید، باید به تعداد زیادی آن را اجرا کنید تا بتوانید از منافع این تکنیک بهره‌مند شوید.

حتما بخون!
منظور از اشباع خرید چیست؟

استراتژی معاملاتی شما ممکن است برخی اوقات شکست بخورد، اما هدف شما این است که با تکرار زیاد معاملات، شرایط موفقیت قبلی را دوباره ایجاد کنید.

اگر درک کنید که نتیجه نهایی معاملات مهم است و این واقعیت را بپذیرید، ذهنتان آرام شده و با خیال راحت‌تری معامله می‌کنید.

مدیریت ریسک در معامله گری در اوج

از مدیریت ریسک مناسبی استفاده کنید. مدیریت ریسک دقیق، از مولفه های کلیدی معامله گری در اوج است.

خطر از دست دادن سرمایه زیاد و یا پولی که توان از دست دادن آن را ندارید، موجب ایجاد استرس می‌شود.

اما اگر در هر معامله ریسک خود را محدود کنید، دیگر استرس نخواهید داشت. حال اگر بدانید که حتی اگر بدترین اتفاق هم بیوفتد، ضرر زیادی نخواهید کرد، دیگر واکنش احساسی نخواهید داشت، و خیلی راحت‌تر می توانید وارد فار معامله گری در اوج شوید.

پس مانند معامله‌گران حرفه ای ریسک خود را محدود کنید و با درصد خیلی کمی از سرمایه خود معامله کرده و از حد ضرر استفاده کنید.

لزوم داشتن یک استراتژی بسیار دقیق

با برنامه معاملاتی بسیار دقیقی معامله کنید. شاید مهمترین چیزی که برای ورود به اوج معامله گری نیاز دارید داشتن یک برنامه معاملاتی فوق‌العاده دقیق است. طرح کلی برنامه خود و نقاط دقیق ورود و خروج را مشخص کنید.

اگر تمام مراحل را برنامه ریزی نکرده باشید، مردد شده و این حالت شما را از فاز اوج دور خواهد کرد. بنابراین قبل از ورود به بازار باید با طرح یک برنامه دقیق آمادگی لازم را کسب کرده باشید.

حتما بخون!
جلوگیری و غلبه بر فلج تحلیلی

بی‌طرف بودن در گرفتن تصمیم‌های دقیقه نودی بسیار دشوار است. پس تا جای ممکن برنامه معاملاتی خود را به صورت دقیق بنویسید. چون این کار باعث می‌شود تا در هنگام معاملات تمرکز داشته و بتوانید در اوج عملکرد معاملاتی خود باشید.

اغلب معامله گران باور دارند که معامله گری در اوج یکی از شرایط ضروری برای معامله گری سودآور است. همه افراد استعداد ذاتی برای ورود به چنین حالت ذهنی را ندارد اما با تمرین و آمادگی قبلی امکان رسیدن به آن وجود دارد.

مطلب مرتبط:
چهار نشانه آماده بودن شما برای معامله گر تمام وقت شدن

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »