سه درس زندگی که می شود از معامله گری یاد گرفت

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

سخت نیست که بپذیریم افراد معمولا برای کسب سود شروع به معامله گری می کنند. اینکه بتوانی سرمایه ای را که با زحمت به دست آورده ای را چند برابر کنی کار بسیار فوق العاده ای به نظر می رسد.
اما آیا معامله گری تنها به پول و سرمایه مربوط می شود؟ همانطور که بسیاری از معامله گران می دانند به همراه معامله گری سودهای غیرمالی زیاد دیگری هست که ارزش آن نسبت به سود پولی اگر بیشتر نباشد کمتر هم نیست.

 1. معامله گری باعث منظم شدن ما می شود
  بر خلاف تبلیغاتی مانند “در هر ماه یک میلیون پپ سود کنید” معامله گری کار بسیار دشواری هست. درست مانند رشته های ورزشی و تمام حرفه ای هایی که نیاز به عملکرد تخصصی دارند، معامله گری نیز یک هنر می باشد که باید با تمرینات مستمر و زیاد در آن به تسلط حرفه ای رسید. درست مانند سایر حرفه ها معامله گری نیز به انضباط نیاز دارد.
  ایجاد انضباط نیازمند برنامه ریزی، تمرین های فراوان و تبدیل کارهای برنامه ریزی شده به عادت می باشد.
  در معامله گری کسب انضباط با صرف زمان برای یادگیری اصول فاندامنتال و نمودارها و همچنین نوشتن دفتر معاملاتی حاصل می شود.
  فراموش نکنید که نام دیگر انجام معامله بدون داشتن انضباط معامله گری همان قمار بازی است.
 2. معامله گری باعث می شود که از ساحل آرامش فاصله بگیریم
  ریسک کردن برای اغلب افراد ناخوشایند است چون هیچ کس دوست ندارد پولی که با زحمت به دست آورده را ضرر کند.
  این حالت باعث ایجاد این سناریو های ناخوشایند شایع می شود: الف) معامله در سود خود را زودتر از موعد و از ترس ضرر دادن می بندد ب) یا اینکه معامله ضرر خود را به امید اینکه شاید به معامله سود تبدیل شود، سریع نمی بندد.
  به عبارت دیگر در معامله ضرر ماندن و یا معامله سود را زود تر بستن کار بسیار راحت تری هست. این کارها دقیقا برعکس کاری است که معامله گران باید انجام دهند.
  همانطور که روانشناس مشهور معامله گری آقای دکتر برت استینبارگر می گوید: “رشد شما همیشه در آن سوی حالت ناخوشایندی شما قرار دارد. حالا یا در اتاق وزنه و یا تصمیمات شغلی، هیچ وقت با ماندن در ساحل آرامش رشد نخواهید کرد.”
  خوب حالا فرقی نمی کند که هدف شما رشد سود های معاملاتی باشد و یا سلامت و تناسب اندام و یا فروش بیشتر؛ باید تمرکز کرده و برای برنده شدن تلاش بیشتری بکنید. در باشگاه یک دور اضافه کنید، و یا ارتباطات خود را با مشتریان افزایش دهید تا به سطح بعدی رشد برسید.
 3. معامله گری تعادل عاطفی را به ما می آموزد
  مطمئنا بسیاری از شما معامله گران به خاطر اعتماد به نفس بیش از حد آسیب دیده اید. فکر می کنید که روی غلطک افتاده اید و همیشه سود خواهید کرد، در نتیجه معاملاتی انجام می دهید که برای تحلیل آن زمان کافی نگذاشته اید.
  نهایتا معاملات احمقانه ای انجام می دهید و یا اینکه بیشتر از حد لازم ریسک کرده و خیلی زود حساب معاملاتی شما ضرر سنگینی را متحمل می شود.
  و از طرف دیگر احتمالا چندین بار نیز به خاطر عدم اعتماد به نفس فلج معاملاتی شده اید.
  یک فرصت معاملاتی خوبی را پیدا می کنید اما چون پنج معامله گذشته را ضرر ذاده اید تصمیم می گیرید که معامله انجام ندهید. و البته معامله در جهت پیش بینی شده شما پیش می رود و حد سود شما را می زند. لعنتی!
  در معامله گری یاد می گیریم که نمی توانیم در بردها گیر کنیم، و نباید وقت هایی که ضرر می کنیم خیلی بر خود سخت بگیریم. سرانجام همه معامله گران یاد می گیرند بهترین حالت ذهنی حالت آرام و ریلکس آن است.
  این قضیه در همه جنبه های زندگی نیز درست است. مردم اغلب وقتی که شدیدا احساسی هستند تصمیمات بسیار ضعیفی می گیرند. وقتی که اعتماد به نفس افراد بیش از حد باشد از آنها سواستفاده می شود. یا وقتی که ترسیده باشند فرصت های خوب معاملاتی را از دست می دهند.
  همانطور که کوچ فیل جکسون همیشه می گفت: “هیچ وقت خیلی بالا و یا خیلی پایین نباشید.”
  اگرچه نادیده گرفتن سودهای احتمالی بسیار دشوار است، باید یادمان باشد که سود آن خیلی فراتر از سود مالی است.
  نباید صرفا به سود و یا ضرر خود در معامله گری فکر کنید، بلکه باید بر نحوه معامله کردن خود تمرکز کنید. اینکه چطور از این کار درس های زندگی بیاموزید.
حتما بخون!
درک صحیح ریسک و زیان گریزی

-ترجمه مجله معامله گری مارکتیکس (استفاده از مطالب کانال بدون ذکر منبع مورد رضایت ما نیست.)

-منبع :سایت Babypips

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »