بازار سهام، از مجموعه مستند Explained نتفلیکس

بازار سهام explained
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مارکتیکس از این مجموعه قسمت «بازار سهام، Explained» را برای شما عزیزان انتخاب و زیرنویس کرده است. در این قسمت به توضیح بازار سهام پرداخته می‌شود.

در این مستند مفهوم بازار سهام به زیبایی تشریح شده و تصویر روشنی از تمامیت این پدیده ارائه می‌شود. در طی این مستند تلاش برای یافتن پاسخ این سوال است که بازار سهام چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند و اینکه آیا رشد بازار سهام به معنی رشد اقتصاد یک کشور است یا خیر.

«تشریح‌شده»(Explained) یک مجموعه مستند آمریکایی است که از ۲۳ مه ۲۰۱۸ در نتفلیکس (Netflix) به نمایش درآمد و به مدت دو فصل پخش و اپیزودهای آن به صورت هفتگی منتشر می‌شد. این نمایش توسط Vox Media تولید شده است. قسمت های این سریال به طور متوسط بین ۱۶ تا ۱۸ دقیقه بود و هر قسمت روی یک موضوع متفاوت تمرکز داشت. هر قسمت توسط راوی مهمان متفاوت صداگذاری شده‌ است.

برای درک عمیق‌تر و جامع‌تر تمامیت اقتصاد حتما مستند قله‌های فرماندهی (The Commanding heights) را مشاهده فرمایید.

حتما بخون!
قسمت چهارم مستند Commanding Heights – قله‌های فرماندهی

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »