آیا مسئولیت معاملات خود را می پذیرید؟

مسئولیت معاملات
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

رسیدن به موفقیت راحت نیست. هیچ مسیر مشخصی و ثابت شده ای برای موفق شدن وجود ندارد ولی مطمئنا هیچ کس بدون پذیرفتن مسئولیت کارهای خود به موفقیت نرسیده است .وقایع و شرایط خاصی هستند که رخدادشان خارج از کنترل شماست. اما نحوه واکنش شما به این وقایع به هیچ وجه خارج از کنترل شما نیست. شما بر احساسات، واکنش ها و تصمیم خود کاملا کنترل دارید. ما اغلب این موارد را به ویژه در معامله گری نادیده می گیریم. به جای پذیرفتن مسئولیت معاملات بد خود، اغلب بازار، کارگزاری، نمودار، و برخی اوقات گربه داخل حیات خود را مقصر می دانیم.
اما آیا این خود ما نیستیم که باید فرصت های معاملاتی و ریسک های محتمل را تشخیص دهیم؟ و اینکه ورود و خروج معاملات خود را تعیین کنیم؟ و همچنین اندازه معاملاتی که باید در نظر بگیریم؟ همه ما در بازار یکسانی معامله می کنیم، پس اگر عملکرد شما بهتر از دیگران نیست باید این حقیقت را بپذیرید که تنها کسی که مانع پیشرفت شما شده خودتان هستید و نه هیچ کس و هیچ چیز دیگری.
معامله گری برای افراد منظم و مسئولیت پذیر است و نه افرادی که بی نظم بوده و مسئولیت پذیر نیستند. پس چرا وقتی که برخی معامله گران معامله بدی دارند دیگران را سرزنش می کنند؟ پاسخ این سوال ساده است: به خاطر ذات آدمی. انداختن تقصیرات به گردن دیگران و شرایط، موجب می شود که درد روانی حاصل از معاملات غلط و اشتباه تسکین یابد.
در اینجا به چند مثال اشاره می کنیم:

حتما بخون!
۵ واقعیت ناخوشایندِ معامله‌گری

معامله گر جو: دنبال کننده
جو بر اساس معاملات برخی معامله گران سیگنالی آنلاین معامله می کند. هر موقع ضرر کند، شانه هایش بالا انداخته و می گوید که استراتژی این فرد جواب نداده یا غلط است. سپس به دنبال سیگنال های افراد دیگر می گردد که احتمال موفقیت سیگنال هایش بالا باشد.

معامله گر جک: غیب گو
جک وقتی که در معامله ای ضرر کند همیشه بازار را مقصر می داند. فکر می کند که اگر شرایط اقتصادی طبق انتظارش پیش می رفتند، استراتژی او به خوبی جواب می داد.
همچنین هرگاه یکی از سطوح حمایت و مقاومت قوی شکسته شوند، بازیگران بازار را مقصر می داند و به آنها بد و بیراه می گوید.

معامله گر سم: معامله گر مکانیکی
سم از اکسپرت ادوایزر ها و دیگر استراتژی هایی که در سایت ها و فروم ها پیدا کرده، استفاده می کند. مانند جو، سم فکر می کند که دلیل شکست های وی به خاطر اکسپرت معیوب و استراتژی فیک می باشد. بعد از یک ماه ضرر، سم به جای اصلاح رویکرد خود، به دنبال استراتژی دیگری می گردد.

چیزی که بین همه معامله گران بالا مشترک است این است که این معامله گران حاضر به پذیرفتن این مسئله نیستند که خود آنها این معاملات را انجام داده اند. از درد مسئولیت پذیری فرار نکنید چون این درد بسیار مفید است. این درد به شما می گوید که یک جای کار می لنگد، که نهایتا شما را مجبور می کند تا اشتباه خود را تغییر و اصلاح کنید. هر چه زود تر این مسئولیت را بپذیرید، زودتر به این نتیجه می رسید که کارهای زیادی هست که باید انجام دهید. شروع به کار کرده و با سعی و تلاش و پشتکار نحوه عملکرد صحیح خود را پیدا کنید.
دیدن و شنیدن توصیه های معاملاتی دیگران هیچ مشکلی ندارد، اما تصمیم نهایی را خود شما باید بگیرید. هیچ وقت اجازه ندهید که شخص دیگری به جای شما تصمیم بگیرد. پس از اشتباهات و ضررهای خود نترسید، آنها را بپذیرید و از آنها یاد بگیرید. با نوشتن مرتب خلاصه ای از معاملات خود، آنها را به صورت دقیق مرور و بازبینی کنید و اشتباهات احتمالی را پیدا کنید. با این روند می توانید تصمیم های خود را خودتان بگیرید و مسئولیت عواقب آن را بپذیرید. فقط در این صورت است که می توانید در مسیر درست معامله گری قرار گرفته و نهایتا معاملات پرسودی داشته باشد.

حتما بخون!
اثر شترمرغ

-سایت: Babypips | ترجمه مجله مارکتیکس. استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع مورد رضایت ما نیست.

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

2 پاسخ

    1. بله یکی از سخت ترین کارها در معامله گری پذیرفتن مسئولیت معاملات است و عدم مقصر دانستن زمین و زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »