آیا مسئولیت معاملات خود را می پذیرید؟

مسئولیت معاملات
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

رسیدن به موفقیت راحت نیست. هیچ مسیر مشخصی و ثابت شده ای برای موفق شدن وجود ندارد ولی مطمئنا هیچ کس بدون پذیرفتن مسئولیت کارهای خود به موفقیت نرسیده است .وقایع و شرایط خاصی هستند که رخدادشان خارج از کنترل شماست. اما نحوه واکنش شما به این وقایع به هیچ وجه خارج از کنترل شما نیست. شما بر احساسات، واکنش ها و تصمیم خود کاملا کنترل دارید. ما اغلب این موارد را به ویژه در معامله گری نادیده می گیریم. به جای پذیرفتن مسئولیت معاملات بد خود، اغلب بازار، کارگزاری، نمودار، و برخی اوقات گربه داخل حیات خود را مقصر می دانیم.
اما آیا این خود ما نیستیم که باید فرصت های معاملاتی و ریسک های محتمل را تشخیص دهیم؟ و اینکه ورود و خروج معاملات خود را تعیین کنیم؟ و همچنین اندازه معاملاتی که باید در نظر بگیریم؟ همه ما در بازار یکسانی معامله می کنیم، پس اگر عملکرد شما بهتر از دیگران نیست باید این حقیقت را بپذیرید که تنها کسی که مانع پیشرفت شما شده خودتان هستید و نه هیچ کس و هیچ چیز دیگری.
معامله گری برای افراد منظم و مسئولیت پذیر است و نه افرادی که بی نظم بوده و مسئولیت پذیر نیستند. پس چرا وقتی که برخی معامله گران معامله بدی دارند دیگران را سرزنش می کنند؟ پاسخ این سوال ساده است: به خاطر ذات آدمی. انداختن تقصیرات به گردن دیگران و شرایط، موجب می شود که درد روانی حاصل از معاملات غلط و اشتباه تسکین یابد.
در اینجا به چند مثال اشاره می کنیم:

حتما بخون!
۶ رفتار غیر منطقی در بازار

معامله گر جو: دنبال کننده
جو بر اساس معاملات برخی معامله گران سیگنالی آنلاین معامله می کند. هر موقع ضرر کند، شانه هایش بالا انداخته و می گوید که استراتژی این فرد جواب نداده یا غلط است. سپس به دنبال سیگنال های افراد دیگر می گردد که احتمال موفقیت سیگنال هایش بالا باشد.

معامله گر جک: غیب گو
جک وقتی که در معامله ای ضرر کند همیشه بازار را مقصر می داند. فکر می کند که اگر شرایط اقتصادی طبق انتظارش پیش می رفتند، استراتژی او به خوبی جواب می داد.
همچنین هرگاه یکی از سطوح حمایت و مقاومت قوی شکسته شوند، بازیگران بازار را مقصر می داند و به آنها بد و بیراه می گوید.

معامله گر سم: معامله گر مکانیکی
سم از اکسپرت ادوایزر ها و دیگر استراتژی هایی که در سایت ها و فروم ها پیدا کرده، استفاده می کند. مانند جو، سم فکر می کند که دلیل شکست های وی به خاطر اکسپرت معیوب و استراتژی فیک می باشد. بعد از یک ماه ضرر، سم به جای اصلاح رویکرد خود، به دنبال استراتژی دیگری می گردد.

چیزی که بین همه معامله گران بالا مشترک است این است که این معامله گران حاضر به پذیرفتن این مسئله نیستند که خود آنها این معاملات را انجام داده اند. از درد مسئولیت پذیری فرار نکنید چون این درد بسیار مفید است. این درد به شما می گوید که یک جای کار می لنگد، که نهایتا شما را مجبور می کند تا اشتباه خود را تغییر و اصلاح کنید. هر چه زود تر این مسئولیت را بپذیرید، زودتر به این نتیجه می رسید که کارهای زیادی هست که باید انجام دهید. شروع به کار کرده و با سعی و تلاش و پشتکار نحوه عملکرد صحیح خود را پیدا کنید.
دیدن و شنیدن توصیه های معاملاتی دیگران هیچ مشکلی ندارد، اما تصمیم نهایی را خود شما باید بگیرید. هیچ وقت اجازه ندهید که شخص دیگری به جای شما تصمیم بگیرد. پس از اشتباهات و ضررهای خود نترسید، آنها را بپذیرید و از آنها یاد بگیرید. با نوشتن مرتب خلاصه ای از معاملات خود، آنها را به صورت دقیق مرور و بازبینی کنید و اشتباهات احتمالی را پیدا کنید. با این روند می توانید تصمیم های خود را خودتان بگیرید و مسئولیت عواقب آن را بپذیرید. فقط در این صورت است که می توانید در مسیر درست معامله گری قرار گرفته و نهایتا معاملات پرسودی داشته باشد.

حتما بخون!
از ضرر دادن متنفرید؟ از تجربه خود درس بگیرید

-سایت: Babypips | ترجمه مجله مارکتیکس. استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع مورد رضایت ما نیست.

این پست را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
محصولات

مطالب اخیر:

محدودیت های روانشناختی ذهن

محدودیت های روانشناختی ذهن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه مقدار اطلاعاتی که ذهن شما قادر به پردازش آن است را دست بالا نگیرید. در طول ۴۰ سال گذشته، روانشناسان شناختی نشان داده اند که ذهن دارای محدودیت هایی است. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات از این محدودیت ها آگاه باشید.

روانشناسان شناختی ذهن را شبیه به کامپیوتر می دانند. حافظه بلندمدت شبیه به هارد دیسک است که اطلاعات به طور دائم ذخیره می شود، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است. در مقابل، توجه یا فکر آگاهانه شما شبیه به RAM کامپیوتر است.

میزان توجهی که می توانید به یک کار خاص اختصاص دهید محدود است. شما فقط می توانید به مقدار محدودی از اطلاعات رسیدگی کرده و آنها را پردازش کنید. هنگامی که از حد مجاز فراتر می روید، اطلاعات پردازش نمی شود. به این ترتیب، توجه و حافظه “کوتاه مدت” مشابه RAM در یک کامپیوتر است.

ادامه مطلب »
معامله‌گر منضبط اما منعطف

معامله‌گر منضبط اما منعطف

زمان مطالعه: ۳ دقیقه منظور از معامله‌گر منضبط اما منعطف چیست؟ انعطاف‌پذیری و انضباط باهم در تعامل هستند. فریدفرتیگ و بورتون در کتاب خود با عنوان «رازهای معامله‌گران الکترونیک

ادامه مطلب »